WOMEX – The Role of Women in the Competitiveness of Exporting SMEs

Regionalna agencija za razvoj i evropske integracije Beograd, realizuje projekat WOMEX – The Role of Women in the Competitiveness of Exporting SMEs, koji se finansira kroz program Interreg Europe.

Projekat WOMEX ima za cilj da podstakne promenu poslovne kulture u evropskim regionima, kako bi konkurentnost i održivi rast izvozno orijentisanih malih i srednjih preduzeća bili neraskidivo povezani sa jednakim mogućnostima za žene koje u njima rade ili ih vode. Partneri iz sedam evropskih regiona zajednički rade na razmeni iskustava, prepoznavanju dobrih praksi i razvoju konkretnih alata za podršku ženama u izvoznim malim i srednjim preduzećima, kao odgovor na dugotrajnu neravnopravnost u pristupu koristima međunarodnog tržišta.

Ove mere, u kombinaciji sa inicijativama za zagovaranje, imaju potencijal da doprinesu stvarnim promenama i dugoročno pozitivno utiču na socioekonomski razvoj i unapređenje poslovnih ekosistema.

U prethodnom periodu projektni tim održao je regionаlni sastanak sa ključnim stejkholderima u cilju predstavljanja i upoznavanja sa aktivnostima na projektu.

Od strane vodećeg partnera pripremljen je prvi nacrt upitnika za potrebe analize stanja u oblasti izvozno orijentisanih preduzeća u kojima upravljaju ili su vlasnice žene.

Članovi projektnog tima RAREI učestvovali su na Uvodnom sastanku u Barseloni 8-9. oktobra 2025.

Pored RAREI Beograd, partner na projektu je i Udruženje poslovnihi žena Srbije.

Pratite nas i na društvenim mrežama Linked in, Instagram, Facebook.

No items found.
Start cooperation

We are ready to launch projects together that bring real results.

Contact us and find out how RAREY can help your development, business or community.

Contact us