Javni poziv - THE SAUDI FOOD SHOW 2024

Razvojna agencija Srbije i Privredna komora Srbije organizuju nastup srpskih privrednika u okviru nacionalnog štanda Srbije na predstojećem međunarodnom sajmu prehrambene industrije „THE SAUDI FOOD SHOW 2024“, koji će se održati u Rijadu, Kraljevini Saudijskoj Arabiji, u periodu od 21. do 23. maj 2024. godine

Na sajmu „THE SAUDI FOOD SHOW 2024“, srpski proizvođači prehrambenih proizvoda imaće priliku da po drugi put predstave svoje proizvodne programe u okviru nacionalnog štanda Srbije.

THE SAUDI FOOD SHOW“ predstavlja vodeće mesto na kome se susreću proizvođači sa predstavnicima najvećih maloprodajnih lanaca, uvoznicima i distributerima, kao i novim trendovima u prehrambenoj industriji. Ovogodišnji sajam biće održa u novom prostoru Riyadh Front Exhibition & Conference Centre.

U 2023. godini na sajmu je učestvovalo je 512 izlagača iz 93 zemlje, održano je preko 8.000 b2b sastanaka sa posetom oko 30.000 stručnih posetilaca.

U okviru nacionalnog paviljona, pod sloganom „Taste of Serbia", petnaest domaćih kompanija predstavile su bogat proizvodni program: smrznuto voće i povrće, sveže voće, organske džemove, bez i sa niskim sadržajem šećera, sokove, liofilizovano voće, suvo i čokoladirano voće, kao i mlečne proizvode.

Tržište Saudijske Arabije predstavlja jedno od najprivlačnijih tržišta na Bliskom istoku i šansu za srpske kompanije da obezbede izvoz poljoprivrednih proizvoda. Mogućnosti za intenzivniju ekonomsku saradnju su velike, naročito u sektorima kao što su poljoprivreda, energetika, IKT, turizam.

Pravo na učešće na ovom sajmu u okviru nacionalnog štanda imaju privredna društva i preduzetnici registrovani u Republici Srbiji koji se bave proizvodnjom prehrambenih i neprehrambenih proizvoda.

Tekst Javnog poziva, kao i prateća dokumentacija dostupni su na stranici RAS.

No items found.
Start cooperation

We are ready to launch projects together that bring real results.

Contact us and find out how RAREY can help your development, business or community.

Contact us