O RAREI

Regionalna agencija za razvoj i evropske integracije Beograd – RAREI osnovana je 2002. godine i akreditovana od strane Razvojne agencije Srbije. Naši članovi su Grad Beograd, Privredna komora Srbije i Institut ekonomskih nauka. Kao institucija koja je utemeljena na Zakonu o regionalnom razvoju, RAREI predstavlja koordinatora razvoja na teritoriji Grada Beograda, i kao takvi smo prepoznati od strane domaćih i međunarodnih razvojnih institucija.
 
RAREI predstavlja ključnog nosioca razvojnih procesa grada Beograda kao evropskog regiona, kao i ključnog nosioca saradnje sa relevantnim međunarodnim i domaćim institucijama u procesu evropskih integracija. RAREI služi kao nezavisni pokretač i tačka susreta javnog, privatnog i civilnog sektora u regionu. Zaposleni u RAREI imaju značajno iskustvo u upravljanju projektima finansiranim od strane EU, međunarodnih i domaćih donatora. Ovo iskustvo podrazumeva upravljanje kompletnim projektnim ciklusom, od pripremne faze, kroz implementaciju, koordinaciju i nadzor, kao i izveštavanje.
 
RAREI je uspešno pripremila i realizovala veliki broj projekata finansiranih od strane EU, međunarodnih i bilateralnih donatora, kao i nacionalnih fondova, u oblastima regionalne saradnje, društveno-ekonomskog razvoja, preduzetništva, obrazovanja mladih, konkurentnosti i inovacija.
 
RAREI pruža podršku gradskoj administraciji i ostalim zainteresovanim stranama u regionu (javne kompanije i organizacije finansirane od strane Grada Beograda) u pripremi predloga projekata i implementaciji odobrenih projekata. Kroz edukaciju, treninge i konsultantske usluge zainteresovanim stranama u oblastima upravljanja projektima, turizma, kulture, ruralnog razvoja, zelenih tehnologija, inovativnog i održivog ekonomskog razvoja, RAREI razvija projekte koji doprinose razvoju beogradskog regiona. 

Pružamo informacije MMSPP sektoru

RAREI pruža širok spektar usluga i informacija predstavnicima MMSPP sektora u vezi sa:

 • započinjanjem poslovanja
 • nacionalnim programima za podršku MMSPP
 • dostupnim izvorima finansiranja za MMSPP (domaćim i stranim)
 • korišćenjem baza podataka RAREI
 • udruživanjem MMSPP, formiranjem i radom klastera, udruženja, zadruga
 • inovacijama i zaštitom intelektualne svojine
 • mogućnostima stvaranja poslovnih partnerstava
 • specijalizovanim uslugama i pružaocima tih usluga
 • poslovanjem i inovativnošću inkubatora
 • nacionalnim propisima i strateškim dokumentima značajnim za regionalni razvoj
 • dostupnim domaćim i međunarodnim programima i projektima iz oblasti regionalnog razvoja
 • aktivnim i potencijalnim investitorima u Regionu
 • primerima dobre prakse iz oblasti regionalnog razvoja i drugim informacijama od značaja za Region

Our Expertise

Our multifunctional team works in-house - RADEI has employees with extensive experience in following fields:
 
Market research and analysis92%
 
Marketing and business strategy95%
 
Structured interviews and focus groups85%
 
Andragogy90%
 
Financial consulting90%
 
Education and mentoring99%
 
 
Tourism80%
 
Energy efficiency75%
 
Cluster development95%
 
SMEE sector support99%
 
Women Entrepreneurship95%
 
Political sciences85%
 
 

Our References

RADEI has successfully developed and participated in domestic and international projects in variety of sectors. Some of the projects we have participated in are:
 • “Entrepreneurship Club as a Function in SME Development” – A 5-month project supported by the EU and managed by the EAR (2005)
 • “Support to Local Economic Development of Municipality of Voždovac” – Part of the SEENET Program Local Self-governments as Development Promoters, funded by the Italian Ministry of Foreign Affairs and the Region of Tuscany (2005-2006)
 • “Lazarevac: A Step to Business, a Step in Business” – funded by the EU, managed by the EAR (2006-2007)
 • “Agriculture Cluster Rakovica” – A project funded by the EU and managed by the EAR (2006-2007)
 • BIP – Business Innovation Programs – “Youth Entrepreneurship” Program implemented in Serbia (2006-2009)
 • “Poverty Reduction Through Support to Start-up Businesses and Socio-economic Integration of Refugees and IDPs“ – HELP Hilfe zur Selbstilfe.e.V. (2004-2008)
 • “Flower and Seed Manufacturers’ Cluster” – funded by the Norwegian Buskerund County (2010-2011)
 • “Electro-magnetic Compatibility in Serbia – EMC Serbia” – funded by the EU through the RSEDP 2 project (2011-2013)
 •  

RAREI

RAREI predstavlja ključnog nosioca razvojnih procesa grada Beograda kao evropskog regiona, kao i ključnog nosioca saradnje sa relevantnim međunarodnim i domaćim institucijama u procesu evropskih integracija. RAREI je akreditovana od strane Razvojne agencije Srbije. Naši članovi su Grad Beograd, Privredna komora Srbije i Institut ekonomskih nauka.

Gde se nalazimo

Kontakt

Topličin venac 11/4

11000 Beograd

tel/fax. +381 11 2186 730

tel/fax. +381 11 2186 740

RADNO VREME: 07:30-15:30

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…